x

‘Ritmin Büyüsü’ adını taşıyan Ramsey 2015-16 Sonbahar/Kış Koleksiyonu’nda üç boyutlu hissi uyandıran kumaş ve desen kullanımları ön plana çıkarken ‘Shirt Jacket’, ‘Zero Gravity’, çift taraflı giyilebilen ‘Reversible’ tasarımlar sezonun sürpriz haberleri…!

‘Ritmin Büyüsü’ adını taşıyan Ramsey 2015-16 Sonbahar/Kış Koleksiyonu, moda severleri çarpıcı, yenilikçi ve yaratıcı tasarımlarla buluşturuyor. Desenli, üç boyutlu hissi uyandıran, yün ve yün karışımlı değerli kumaşlarla hazırlanan ceket ve takım elbiselerde hafiflik ve rahatlığı biraraya getiren fit kalıplar ön plana çıkarken ceket, pantolon ve gömleklerde desen kullanımları, jakar, antik parça boya efektleri dikkat çekiyor.

Jakar üzerine uygulanan özel baskılar, yüksek bükümlü kumaşlardaki baskı ve desen çalışmaları, indigo ve melanjlar gömlek modellerinde sezonun diğer öne çıkan parçaları arasında yer alıyor. Omuzları geniş gösteren, hareket kabiliyetini sınırlamayan, fit kalıplar, flanel, şerit ve benzeri garnilerle kombinlenen özel yaka çalışmaları Ramsey’in yeni gömlek modellerini farklılaştırıyor.

Trikolarda yün ve pamuk parça boyamalar, keçeleştirilmiş dokular, mont havasında kullanılabilecek tasarımlarla trendy bir görünüm yakalanırken örme görüntülü dokuma kumaşlarla hazırlanan yünlü kabanlar, takıp çıkarılabilecek yelekli montlar, çift taraflı giyilebilen ‘Reversible’ ürünler koleksiyonu şık bir şekilde tamamlayan güçlü parçalar…

Sezonun sürprizleri ‘Shirt Jacket’ ve ‘Zero Gravity’

Erkeğin vücut anatomisiyle tam uyumlu, bedeni kavrayan çok hafif ve rahat ‘Shirt Jacket’lar ve hafiflikte son nokta olarak adlandırılan ‘Zero Gravity’ takım elbiseler Ramsey’in yeni sezonda sürprizleri arasında yerini alıyor.

Aynı yüzey yapısına sahip birbirinden farklı desende kumaşlardan tasarlanan ceket, yelek ve pantolonlardan oluşan ‘unmatched suit’ tasarımlar ise stilinde farklılıkları sevenler için hazırlandı…

Aksesuarda özel el işçiliği kullanılıyor Geniş bir aksesuar grubuna da sahip koleksiyonda; üç boyutlu hissi uyandıran dokulu yün ve örme baskılı kravatlar, baskılı yün atkılar, pike dokulu mendiller dikkat çekiyor. Özel el işçiliği kullanılarak hazırlanan deri ya da süet ayakkabı ve botlar ise aksesuar grubunun gözde parçaları arasında yer alıyor.

Mağazalarda ve www.ramsey.com.tr’ de yerini alan Ramsey 2015-2016 Sonbahar/Kış Koleksiyonu’nun çekimleri ise Barselona’da gerçekleştirildi.