Kapat

ÜRÜNLER

İade ve Değişim

Satın aldığım ürünü nasıl iade edebilirim ?

Ramsey e-store'dan verdiğiniz siparişinizi teslim aldıktan sonra ürünlerinizden kaynaklanan bir problemden (kargo hasarı, üretim hatası, cayma hakkı, vs) dolayı ürünlerinizi iade etmek istiyorsanız, ürünlerin elinize geçtiği tarihten itibaren en geç 30 gün içerisinde, fatura üzerine iade talebinizi yazarak adresimize göndermeniz gerekmektedir.Ürünleri tarafımıza gönderirken aşağıdaki "İade Koşulları" başlığı altındaki hususlara dikkat etmenizi rica ederiz.
Ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra, ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama 2-5 iş gününü kapsamaktadır.

 

Değişim süresi kaç gündür?

Fatura tarihinden itibaren 30 gün içerisinde değişim işlemi yapılabilir..

 

Satın aldığım SEZON ürününü nasıl değiştirebilirim?

Ürününüzün değişimini e-store üzerinden ya da Konsept Mağazalarımızdan yapabilirsiniz. E-store üzerinden değişim yapmak için iade ile aynı işlem süreci geçerlidir. Sezon Mağazalardan değişim yapmak içinse ürünün orijinal ambalajı ve faturası ile birlikte mağazaya gidilmesi gerekmektedir. Ürünün e-store'dan alımı esnasında kullanılan kupon kodu, indirim çeki, hediye çeki vb e-store'a özel indirimler varsa mağazadan yapılan değişimlerde bu indirimlerin tamamı geçersiz olacaktır. Ürünün mağazada o esnadaki satış fiyatı ve uygulanan promosyonlar geçerli olacaktır.

 

Satın aldığım İNDİRİMLİ ürününü nasıl değiştirebilirim?

Ürününüzün değişimini e-store üzerinden ya da OUTLET Mağazalarımızdan yapabilirsiniz. E-store üzerinden değişim yapmak için iade ile aynı işlem süreci geçerlidir. OUTLET Mağazalardan değişim yapmak içinse ürünün orijinal ambalajı ve faturası ile birlikte mağazaya gidilmesi gerekmektedir. Ürünün e-store'dan alımı esnasında kullanılan kupon kodu, indirim çeki, hediye çeki vb e-store'a özel indirimler varsa mağazadan yapılan değişimlerde bu indirimlerin tamamı geçersiz olacaktır. Ürünün mağazada o esnadaki satış fiyatı ve uygulanan promosyonlar geçerli olacaktır.

 

İade etme süresi kaç gündür ?

İade etme süresi, Tüketici Kanunu'ndaki, "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" maddesine göre, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gündür. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusur sebebiyle yapacağınız iadelerde de, aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

 

İade kargosu için ücret ödeyecek miyim?

Ramsey e-store'dan almış olduğunuz ürünlerin iadesi halinde anlaşmalı olduğumuz ve ürünün size teslimatını yapan kargoyu tercih etmeniz durumunda kargo ücreti ödemezsiniz. İade için bunun dışında bir kargo şirketini tercih etmeniz durumunda, kargo ücreti müşteri tarafından karşılanır.

 

İade işleminden ne kadar zaman sonra geri ödeme hesabıma yansır?

ramsey.com.tr, iade ettiğiniz ürünlerin iade şartlarına uygunluğunu kontrol etmektedir. İadeniz kabul edildiğinde ve tarafımızdan para iadeniz gerçekleştiğinde e-mail ile bilgilendirileceksiniz. İadenin hesabınıza yansıma süresi, banka tarafından belirlenmektedir ve tarafımızdan müdahale edilememektedir.

 

İade koşulları nelerdir ?

  • Ürünü orijinal ambalajı hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle tarafımıza ulaştırmanız,
  • Ürünün satış faturasını arkasında bulunan ürün iade bölümünü doldurarak göndermeniz,
  • Ürünü, tarafınıza teslim edildiği andaki hali ile geri vermekle, kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybını ödemekle yükümlüsünüz.
  • Ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra, ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama 2-5 iş gününü kapsamaktadır.
 

Firma adına kesilmiş faturaların iadesi nasıl gerçekleşir?

Fatura firma adına kesilmiş ise, ilgili firma "ürün Birim Fiyatı +KDV" şeklinde düzenlenmiş bir iade faturası ile birlikte ürünü göndermekle yükümlüdür. İade faturası kesilmeden gönderilen sipariş iadeleri yasal olarak kabul edilemez. Kargo ücretinin iade faturasına eklenmemesi gerekmektedir.
Faturası firmalar adına düzenlenen sipariş iadeleri, iade faturası kesilmediği takdirde kabul edilmeyecektir.

 

İade edeceğim ürünü hangi adrese gönderebilirim?

İade için ürünün gönderileceği adres aşağıda belirtilmiştir. Kargonuzu gönderirken alıcı bölümünde UPS Kargo kodu AV5160 RAMSEY İNTERNET SATIŞI DEĞİŞİM VE İADE DEPARTMANI bilgisini belirtmenizi rica ederiz.

 

RAMSEY İNTERNET SATIŞI DEĞİŞİM VE İADE DEPARTMANI

Gürmen Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Yeşilköy Mah. Atatürk Cad. Dünya Ticaret Merkezi No:10 1-28 çarşı Bodrum Kat Yeşilköy-Bakırköy/İSTANBUL

yukarı dön Yandex